Keboy Carob Powder Production

Pure and natural KEBOY Carob Powder is obtained by roasting parts of the fruit which are left when the seeds have been extracted and which are of the required colour and aroma, grinding them in special mills and subjecting the resulting powder to micronised sifting.

Keboy Carob Powder Production

Nowadays natural KEBOY Carob Powder is widely used in all areas where cocoa is used, as a sweetener, colouring agent and source of aroma in all fields in the production of chocolate, cakes, biscuits, caramel and nougat and, mixed with hot water and/or milk, in the manufacture of bakery products and ice cream.

KEBOY hiçbir alerjik madde içermez. Kakaoda ve kahvede bulunan theobramine ve kafein türü maddeleri içermez ve bu sebeple sinirsel şikayetleri kalp rahatsızlıkları, mide düzensizlikleri olanlarda, yaşlılarda ve çocuklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Günümüzde kakao'da bulunan kafeinin kalp atışını hızlandırdığı, suda çözünen vitaminlerden B ve C vitamin kaybına neden olduğu, şekeri kanda serbest bırakarak diyabet hastaları için sorunlara sebep olduğu düşünüldüğünde neden KEBOY kullanmıyoruz sorusu akla geliyor.

Öte yandan, KEBOY alerjik reaksiyonlara sebep olan tyramine içermez. KEBOY kakaoda bulunan ve vücudun kalsiyum ve çinko gibi değerli mineralleri almasını önleyen oxalik asiti içermez. Yapısında bulundurduğu kalsiyum ve çinko ile sağlıklı bir cilt yapısı oluşumunu sağlar.

Baş ağrısına neden olan phenylethylamine içermez. Bilindiği üzere amino asitler proteinlerin yapı taşıdır. Dolayısıyla dengeli beslenmede amino asitlerin rolü vazgeçilmezdir. Yapılan analizler neticesinde, KEBOY elzem amino asit yönünden, bir insanın günlük gereksinimini karşılayacak kadar zengin olduğu tespit edilmiştir, anlaşılacağı üzere KEBOY sınırlı elzem amino asit içeren gıdaların protein kalitesini yükseltmek için ideal bir katkı maddesidir.

KEBOY'daki yağ miktarının yok denecek kadar az olduğu (%0.5-1) ve az yağlı kakaodaki yağın dahi KEBOY'dakinden yaklaşık yirmi misli (%8-18) fazla olduğu yapılan analizler neticesinde tespit edilmiştir. KEBOY'un verdiği enerjinin, kakaonun verdiği enerjinin yaklaşık yarısı olduğu tespit edilmiştir. Bu da dengeli beslenenlerin göz önünde bulundurduğu ve KEBOY'da.bulunan önemli ve olumlu bir özelliktir.

Ayrıca internette yapılan araştırmalarda Harnup Özü'nün kakao kullanılan yerlerde kullanıldığı zaman extender (genişletici) etki gösterdiğini ve kakao sarfiyatını azalttığına dair çok sayıda makale bulmak mümkündür. Bakınız "Carop Powder" kelimesi geçen tüm siteler.